Vi öppnar Multi Cook i Uppsala den 14 februari kl. 11.00!
Multi Cook är ett nytt gastronomikoncept med ukrainsk och europeisk mat, där all mat tillverkas för hand på plats och snabbfryses med modern teknik för att bevara smak och kvalitet. I vår butik hittar du ett brett sortiment av frysta handgjorda produkter som dumplings, pelmeni, pannkakor, kotletter, soppor, såser och andra specialiteter.
Alla produkter produceras i vårt eget kök bakom glas, så att besökare kan se hur maten tillverkas. Vi kombinerar traditionella recept med moderna livsmedelslösningar.
🎉 Under öppningsdagen bjuder vi på god provsmakning, arrangerar en utlottning av två priser bland besökarna och de 20 första kunderna får en liten god present.
Alla är varmt välkomna att besöka oss, se lokalen, bekanta sig med sortimentet och handla våra produkter.
Organisatör: Två Kornet AB – Multi Cook
Plats: Kungsgatan 66 V, Uppsala